ELEKTRONİK SİGARA

  Elektronik sigara; sigarayı zorlanmadan bırakmak için üretilen ve geliştirilen, soğuk buhar üretici bir cihazdır. E-sigara, e-puro, sanal sigara,dijital sigara veya yalancı sigara gibi birden çok farklı adı bulunur.

            Aynı sigarada olduğu gibi içindeki nikotini dumanla yani soğuk buharla almayı sağlamasıyla sigarayı bırakan kişilerin nikotini bir anda kesmesine yardımcı olur. Elektronik sigara ve gerçek sigara arasında biçim olarak da kullanım olarak da benzerlikler vardır.

             Elektronik sigara; pil, kartuş, sentör, atomizer ve ağızlık kısımlarından oluşur. Tütünlü ürünlerden kurtulmak veya zararlarını en aza indirmek için kullanılır. Pratik bir kullanıma sahip olmasından dolayı herkes kolayca kullanabilir. Bir düğmeyle çalışır ve kullanan kişi canı her istediğinde düğmeye basılı tutarak sigara içer gibi içerek kullanabilir.

            İçen kişinin aynı sigarada olduğu gibi ağzına duman gelmektedir. Fakat bu duman sadece nikotinden ulaşmaktadır ve soğuk buhar şeklindedir. Sigara gibi çakmak ve küllük gibi ihtiyaçları yoktur. Şarj edildikten sonra kartuş bölümüne likidi konulduktan sonra kullanıma hazır olur. Kullanıcı nikotin miktarını belirleyebilir.

            Hatta talebe göre nikotin hiç kullanılmayabilir. Pratik kullanıma uygun üretilmiş ve bundan dolayı da her yere her şekilde taşınabilir. Sigarayı aniden bırakıp, nikotini biran da kesen kişilerin yaşayacağı ya da yaşadığı stresi azaltır. İnsan vücuduna zarar veren kanserojen maddeleri içinde bulundurmaz. Etraf ve çevre için zararsızdır.

            Sigara içilmeyen ortamlarda kullanılabilir. Yangına sebep olma durumu neredeyse hiç yoktur. Sigaranın zararlı etkilerinden insanları uzaklaştırmaktadır. Catania Üniversitesinin yaptığı bir araştırma sonucunda, 12 ay içerisinde elektronik sigara kullanarak 300 gerçek sigara kullanıcısından yüzde dokuzunun sigarayı tamamen bıraktığı gözlemlenmiştir.

            Dumanında nikotin bulunduran elektronik sigara , sigara içme isteğini anında tatmin eder. Hem içindeki nikotin sayesinde hem de üretildiği şekil itibariyle sigara kullanıcılarının ihtiyacını onlara zarar vermesen giderir.

            Bu cihazları kullanan ve bu cihaza alışan herkes artık nikotin içermeyen likitleri kullanmaya hazırdır. Bu durum ise artık sigara bırakmaya hazır olunduğu anlamına gelmektedir. Elektronik sigaralar sayesinde birçok kişi sigarayı bırakmayı başarmış ve sağlıklı bir hayat sürmeye başlamıştır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN