Elektronik Sigara Hakkında

Bugün dünyanın en büyük problemlerinden biri olan sigara bağımlılığı, neredeyse her üç kişiden birinin derdi olmakla birlikte, zevki de. Bu zevk ne yazık ki sağlığa mal oluyor. Kullanım süresi uzadıkça hem bırakmak daha zorlaşıyor hem de vücutta bıraktığı tahribat daha da artıyor. Dolayısıyla mümkün olduğunca erken bu bağımlılıktan kurtulmak gerekmektedir. Bir de şu var ki, kullanım süresi uzun olanların sigaradan kurtulması da daha zordur ve bu süreçte elektronik sigara gibi bir desteğe sahip olmak büyük bir şans olarak değerlendirilebilir. Teknolojinin sunduğu önemli hizmetlerden biri olan elektronik sigara, bağımlılığınızdan kurtulmanızda en büyük destekçiniz olacak.
Diğer taraftan bu imkânın sağlık açısından destekleyici olması, tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Sigara bırakma sürecine girenler, ihtiyaç hissettikleri anda, sigara içemedikleri için yemek yeme içme ihtiyacı hissederler ve haddinden fazla yemek ya da abur cubur gibi yönelimler sergilerler. Bu durumda da kontrolsüz bir şekilde kilo alınması beraberinde gelir. Zaten vücudun nikotin ve katrandan temizlenme sürecinde olması vücutta ciddi değişiklikler ortaya çıkarırken, bir de aşırı kilo alınması, son derece ciddi boyuttaki sağlık sorunlarını söz konusu edebilir. Ancak elektronik sigara kullanımı, yoksunluk anlarında kullanabileceğiniz ve yemeğe başvurmaktan kendinizi alıkoyabileceğiniz bir imkân olduğu için, kilo alımı ya da yeme kontrolsüzlüğü söz konusu olmayacaktır. Böylece vücudunuz farklı sorunlar ile savaşmayacak sadece sigaradan kurtulmaya çalışacaktır. Buna göre de kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Elektronik sigara pil ile çalışan basit bir sistem olmakla birlikte, sigara bırakma sürecinde size destek sağlayacak bir teknolojidir. Likit kısmı ısınmanın ardından buharlaşır ve size sigara hissini yaşatır. Bu durumda da sigara içme ihtiyacı hissettiğiniz anları, sigara içmeden geçiştirebilirsiniz. Basit bir nargile sistemine benzeyen bir aksan ile çalışan cihaz, son derece etkili bir çözümdür. Sigara bırakma aşamasında en önemli desteğiniz olacağı gibi sizi sağlığınıza kavuşturan bir hizmet gibi de değerlendirebilirsiniz.

Sigara kullanımının ülkemizde ortaokul seviyelerine kadar düştüğü şu zamanlarda, bu tip bir kolaylığın önemi şöyle açıklanabilir; büyüklerin bağımlılıktan kurtulma çabası ve sigaranın kötü yanlarını dile getirmesi, yaşı daha çok küçük olan bireylerin de zaman daha fazla geçmeden bağımlılıktan kurtulma çabası vermesine sebep olacaktır. Üstelik onlar sizden çok daha kolay sigarayı bırakabilirler. Sadece büyüklerin olumlu örnek olmasına ihtiyaç duyarlar. Elektronik sigara yardımı ile kolayca sigarayı bırakıp, siz de küçüklerinize doğru bir örnek olabilir, gelecek nesilleri bu zararlı alışkanlıktan koruyabilirsiniz. Özellikle de çocuklarınız varsa, hem onların yanında içmeniz durumunda, çocuklarınızın dumandan nasıl etkileneceğini düşünmelisiniz, hem de onların da bu alışkanlığa bulaşmaması için siz de bırakmalı ve kötü bir şey olduğunu ifade etmelisiniz. Bu şekilde elektronik sigara desteği ile hem kendinizi hem de çocuklarınızı bu zehre karşı koruyabilirsiniz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN