Elektronik Sigara ile Bağımlılıktan Kurtulabilirsiniz

Ülkemizde ne yazık ki günden güne daha da aşağılara düşen sigaraya başlama yaşı, adeta tehlike çanlarını çalıyor. Yetişkinlerin kendilerini düşünmedikleri gibi çevresindekileri özellikle de gençleri de düşünmeyerek içtiği sigara, toplum için büyük olumsuzluklara sahiptir. Elektronik sigara gibi çeşitli çözümler olmasına karşın, sigara bağımlılığından kurtulma çabası göstermeyen insanlar, hem çocuklarının geleceğini ciddiye almıyordur hem de çevrelerindekileri kötü örnek olup, etrafa yaydıkları zararlı duman ile sıkıntı yaratıyordur. Oysa günümüzde teknolojinin önemli hizmetlerinden biri olan elektronik sigara, bağımlılık için büyük bir gelişme niteliği taşıyor. Tehlike arz eden sigara bağımlılığı, artık elektronik sigara ile tarihe gömülebiliyor. Dikkat edilmesi gereken ise kararlı olmanın gerekmesidir.
Ortaokul seviyesine kadar düşmüş olan sigara bağımlılığı, kullanım süresi uzadıkça daha da karmaşık bir hal alıyor. Bu yüzdendir ki, mümkün olduğunca erken yaşta sigara bağımlılığından kurtulmak gerekiyor. Kullanım süresinin uzaması, hem vücudun sigarayı bir ihtiyaç olarak algılamasına sebep oluyor, hem de psikolojik olarak hissedilen bağımlılık kişinin karakteri üzerinde etkide bulunuyor. Fiziksel olarak yaşanan sıkıntılar ise cabası. Kullanım süresi uzadıkça vücut üzerindeki tahribat da artıyor. Elektronik sigara ise tam da bu durum ile mücadele eden özel bir sistemdir. Sigaranın içerisinde bulunan 4000 kimyasal madde, 43’ü kanserojen olmak üzere 400 toksin, elektronik sigarada bulunmuyor ve sigarayı bırakma sürecini olumlu yönde etkiliyor. Özellikle halk arasında dudak tiryakisi olarak adlandırılan grupta yer alanlar, elektronik sigara sayesinde kısa sürede bu zararlı alışkanlıktan sonsuza dek kurtulabilirler.
igarayı bırakmak isteyenler ve bu sürece girenler, ciddi fiziksel ve psikolojik etkilere maruz kalırlar. Mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi, bulanık görme gibi pek çok etkinin yanında, psikolojik olarak da sigaraya karşı bir açlık hissetmeniz mümkündür. Elektronik sigara ise bu durumda sizi sakinleştirecek ve hissettiğiniz sigara yoksunluğunu ortadan kaldıracaktır. Basit bir elektronik sistem olmasına karşın, son derece etkilidir. Sahip olduğu sistem, üç ana bölümün birbirine bağlı olarak işlemesi şeklinde çalışır. Likit bölümünün ısınıp buharlaşması, içen kişiye sigara dumanını anımsatacak şekilde duman çıkışı sağlamaktadır. Böylece elektronik sigaraile sigara ihtiyacınızı bir ölçüde törpülemeniz mümkün olmaktadır. Özellikle de büyük bir yoksunluk hissine kapıldığınızda yeniden elinize gerçek sigara almak yerine elektronik sigarayı tercih etmek, sizin bağımlılıktan kurtulma yolunda atacağınız önemli bir adım olacaktır. Diğer tarafta sigara yoksunluğunu genellikle gereksiz besin alımı ile telafi etmeye çalışanlar çoğunluktadır. Bu da kilo alımı ve beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir durumdur. Bunu yaşamamak için siz elektronik sigara tercihi yapabilir ve farklı sağlık problemleri riskinden korunabilirsiniz. Bu açıdan elektronik sigara önemli bir bağımlılıktan kurtulma aracıdır ve tercih edenlerin yorumları ile de olumlu etkileri kanıtlanmıştır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN