Elektronik Sigara Devri
Geçmişten günümüze en çok tercih edilen ve en yaygın olan zararlı maddelerin başında sigara gelmektedir. Sigara o kadar yaygındır ki kullanma yaşı ilkokul seviyelerine yani 10-15 yaş aralığına kadar düşmüştür. Sigara hem sağlık hem de maddi açıdan oldukça zararlı ve bırakılması oldukça güç bir maddedir. Piyasada satılmakta olan en ucuz sigara bile yedi sekiz lira civarında bir fiyattan satılmaktadır ve bu fiyat günümüz şartların da oldukça yüksek bir rakamdır. Üstelik insanlar da sigara alışkanlığı o kadar çok ilerlemiştir ki günde iki hatta üç paket içenler dahi vardır sigaraya verilen paranın aylık değerini toplarsanız eğer bir ailenin rahatlıkla geçinebileceği bir rakam ortaya çıkar ve ne yazık ki sağlığa geri dönüşü olmayan zararlar vermesi de bu işin cabasıdır. Sigara alışkanlığının bırakmak oldukça zor bir iştir ve çoğu zaman tiryakiler tarafından bu girişimler sonuçsuz kalmaktadır. Bu nedenle doğrudan biran da sigarayı bırakmak imkânsıza yakındır ve bırakılamadığı için insanlar da umutsuzluğa neden olur ve kişinin beynin de asla bırakamayacağım gibi bir algı oluşur ve böyle bir algının oluşması demek sigarayı gerçekten asla bırakamayacağı anlamına gelmektedir. Eğer sizde sigaradan bıktıysanız bırakmak istiyor fakat bırakamıyorsanız elektronik sigarayı mutlaka denemelisiniz. Elektronik sigara sayesinde yavaş ve aşamalar halinde sigara illetinden rahatça kurtulabilirsiniz üstelik elektronik sigara normal sigaradan çok daha uygun fiyatadır ve çok daha az zararlıdır. Elektronik sigaraya başlamanız halinde hem maddi olarak hem de vücut sağlığı yönünden kara geçmiş olacaksınız bu nedenle hiç vakit kaybetmeden elektronik sigaraya başlamanız gerekmektedir. Sigaraya ayda verdiğiniz paranın dörtte birini bir kez elektronik sigaraya verirseniz çok daha kara geçmiş olursunuz ve çok daha az zehirlenmiş olursunuz. Sigara hesabını yıla vurduğunuz zaman ne denli yüksek bir maddi kara geçtiğinizi rahatlıkla anlayabilirsiniz
Elektronik Sigara Nedir?
Normal sigaraya oranla sağlığa çok daha az zararlı olan ve maddi olarak da çok daha az para harcamanızı sağlayacak olan yeni nesil sigaradır. Her gün hatta günde birkaç kez sigara almaktan ve kötü kokmaktan bıktıysanız elektronik sigaraya başlayarak bu gibi dertlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz üstelik elektronik sigara sayesinde sigarayı yavaş yavaş zaman içerisinde bırakmanız mümkündür. Elektronik sigarada normal sigara da olduğu gibi duman yoktur bu sayede etrafa kötü duman göndermekten ve insanların sizden uzaklaşmasını önlemek demektir. Bu sayede elektronik sigaranızı rahat rahat içebilirsiniz ve insanları rahatsız etmezsiniz. Duman yerine elektronik aksamın içerisine yerleştirilen özel bir sıvının buharı vardır. Bu buharın içerisinde birçok çeşitten madde bulunmaktadır. Bütün bu maddeler nikotinin yerini karşılar ve size nikotin ihtiyacı hissettirmez. Elektronik sigaranın üretilmesinde ki en temel maksat sigara alışkanlığını yok etmek ve sigarayı bir bağımlılık değil de keyif haline getirmektir. Öyle ki normal sigara içen bir insan elektronik sigara içmeye başladığında normal sigara içemez hale gelir ve bırakmış olur.
Elektronik Sigara ile Paket Sigaranın Karşılaştırılması
Pakette ki sigara ince bir kâğıda sarılır ve tütünden elde edilir. Elektronik sigara ise sigaraya benzeyen bir aksama ve görüntüye sahiptir ayrıca içerisine takılan sıvı dolu tüpü buharlaştıran kalem biçiminde bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde sigarayı bırakmak isteyen kişiler sigaradan uzak kaldıklarında nikotin krizine girmezler. Çünkü elektronik sigara içerisinde ki buharlaşan sıvıda da nikotin vardır. Fakat elektronik sigaranın diğer sigaradan farkı çok daha az zararlı olmasıdır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN