Elektronik Sigara Dönemi

Elektronik Sigara Dönemi

Sigara kullanımının oldukça yaygındır ve sigara kullanma yaşı 8-10 yaşlarına kadar düşmüştür. Sigara kullanımının oldukça artması ve kullanım yaşının oldukça düşmesi gerekli mercileri harekete geçirmiştir. Bu hareket sonucunda normal sigaraya alternatif olabilecek elektronik sigara üretilmiştir. Bu sayede hem insanlar daha az zehirlenmiş hem de daha az para harcamaları sağlanmıştır. Üstelik insanlar da sigara alışkanlığı o kadar çok ilerlemiştir ki günde iki hatta üç paket içenler dahi vardır sigaraya verilen paranın aylık değerini toplarsanız eğer bir ailenin rahatlıkla geçinebileceği bir rakam ortaya çıkar ve ne yazık ki sağlığa geri dönüşü olmayan zararlar vermesi de bu işin cabasıdır. Sigara alışkanlığının bırakmak oldukça zor bir iştir ve çoğu zaman tiryakiler tarafından bu girişimler sonuçsuz kalmaktadır. Bu nedenle doğrudan biran da sigarayı bırakmak imkânsıza yakındır ve bırakılamadığı için insanlar da umutsuzluğa neden olur ve kişinin beynin de asla bırakamayacağım gibi bir algı oluşur ve böyle bir algının oluşması demek sigarayı gerçekten asla bırakamayacağı anlamına gelmektedir. Eğer sizde sigaradan bıktıysanız bırakmak istiyor fakat bırakamıyorsanız elektronik sigarayı mutlaka denemelisiniz. Elektronik sigara sayesinde yavaş ve aşamalar halinde sigara illetinden rahatça kurtulabilirsiniz üstelik elektronik sigara normal sigaradan çok daha uygun fiyatadır ve çok daha az zararlıdır. Elektronik sigaraya başlamanız halinde hem maddi olarak hem de vücut sağlığı yönünden kara geçmiş olacaksınız bu nedenle hiç vakit kaybetmeden elektronik sigaraya başlamanız gerekmektedir. Sigaraya ayda verdiğiniz paranın dörtte birini bir kez elektronik sigaraya verirseniz çok daha kara geçmiş olursunuz ve çok daha az zehirlenmiş olursunuz. Sigara hesabını yıla vurduğunuz zaman ne denli yüksek bir maddi kara geçtiğinizi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Elektronik Sigara ve Paket Sigaranın Karşılaştırılması
Normal sigaraya oranla sağlığa çok daha az zararlı olan ve maddi olarak da çok daha az para harcamanızı sağlayacak olan yeni nesil sigaradır. Her gün hatta günde birkaç kez sigara almaktan ve kötü kokmaktan bıktıysanız elektronik sigaraya başlayarak bu gibi dertlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz üstelik elektronik sigara sayesinde sigarayı yavaş yavaş zaman içerisinde bırakmanız mümkündür. Elektronik sigarada normal sigara da olduğu gibi duman yoktur bu sayede etrafa kötü duman göndermekten ve insanların sizden uzaklaşmasını önlemek demektir. Bu sayede elektronik sigaranızı rahat rahat içebilirsiniz ve insanları rahatsız etmezsiniz. Duman yerine elektronik aksamın içerisine yerleştirilen özel bir sıvının buharı vardır. Bu buharın içerisinde birçok çeşitten madde bulunmaktadır. Bütün bu maddeler nikotinin yerini karşılar ve size nikotin ihtiyacı hissettirmez. Elektronik sigaranın üretilmesinde ki en temel maksat sigara alışkanlığını yok etmek ve sigarayı bir bağımlılık değil de keyif haline getirmektir. Öyle ki normal sigara içen bir insan elektronik sigara içmeye başladığında normal sigara içemez hale gelir ve bırakmış olur.
Akciğer Kanseri Öldürür
Sigara kullanan insanlarda sıkça görülen ve insanlar ölmesine denen olan birçok hastalık vardır. Bu hastalıkların oluşmasının başlıca sebebi sigara içerisinde bulunan yüzden fazla zehirli maddenin bulunmasıdır. Bu hastalıklar arasında en çok bilineni ise akciğer kanseridir. Çünkü içilen sigaralar doğrudan ciğerlere ulaştığı için ciğerleri olumsuz yönde etkiler ve insanların acılı bir şekilde ölmesine neden olur. Elektronik sigara kullanan insanlarda akciğer kanseri olma ihtimali daha düşüktür. Çünkü elektroniksigara da normal sigaradan farklı olarak nikotin miktarı düşüktür ve birçok zehirli maddeyi bünyesinde barındırmamaktadır. Elektronik sigaranın tercih edilmesinde ki nedenlerden bir tanesi de budur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN