Elektronik Sigara Likitlerinin Önemi


Elektronik Sigara Likitlerinin Önemi
Son yıllarda sigara bağımlılığının ortaokul sıralarına kadar düştüğü gözlemleniyor ve bu durumda bağımlılıktan kurtulmak için çeşitli çareler üretiliyor. Elektronik Sigara da bunlardan biridir ve faydaları da gözlemlenmektedir. Özellikle kullanıcı yorumları gösteriyor ki,e-sigara, büyük oranda sigara alışkanlığının köreltilmesinde etkili oluyor. Sigara bırakma sürecine giren birey, belli zaman aralıkları ile sigara ihtiyacı hissedecektir. Bu durumda, dijital sigara harika bir işleve sahip oluyor. Basit sistemi ile ortama buhar vererek, size sigara içme hazzı veriyor. Dolayısıyla da nikotin ve benzeri zararlı maddelere maruz kalmayacağınız için bağımlılıktan kurtulma süreciniz kısalacaktır.
Elektronik Sigara, alışkanlığınızdan kurtulmanızı kolaylaştırırken, hakkında duyulan çeşitli olumsuz iddialar da kulağınıza gelecektir. Bu aslında dünyada geniş bir paya sahip olan tütün ürünlerinin, ekonomik durumunun sekteye uğramaması gayesi ile ortaya çıkan bir durumdur. E-sigara hakkında sağlıksız olduğu iddiaları ancak gerçek olmayan, belli izinlere tabi olarak üretilmemiş olan ürünlerde söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da en önemli nokta cihaz içerisindeki kartuş bölümünde yer alan likittir. E-Likitler elektronik sigaralar için büyük önem taşımaktadır. Normal şartlarda, kaliteli olarak üretilen ve orijinal olan elektronik sigara likitleri, gliserin, gıda aroması ve istenirse belli oranda nikotin karışımı ile hazırlanır. Kullanılan gliserin ise iki çeşittir. PG ve PG olarak adlandırılan bu türler, kullanıcıda farklı hisler ortaya çıkarmaktadır. Örneğin PG, daha fazla aroma yaratırken, VG daha fazla buhar oluşturmaktadır. Likitin PG oranı fazla olduğunda throat-hit ya da boğaz vurumu denilen his fazla olmakta ancak boğaz kuruluğu yaratmaktadır.
Elektronik sigara likitlerinin kullanım oranları çeşitli değerlerde sunulmakla birlikte, 1ml’lik kısmı bir paket sigaraya denk gelmektedir. Ayrıca isteğe göre nikotin katkılı likitlerin de mevcut olduğunu unutmamalısınıız. 18 yaşından küçük olanların ve de hamile bayanların bu tip nikotinli olan likitlerden uzak durması önerilmektedir. Ayrıca PG bazı kişiler için alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için kontrollü bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Nikotin içerikli elektronik sigara likitlerinin ise kullanımı kısa tutulmalıdır. Tamamen sigara bağımlılığından kurtulma sürecinde terapi amacı taşıyan nikotin içeriği, en fazla 2 – 3 aylık kullanımdan sonra nikotinsiz likitlere geçiş ile sonlandırılmalıdır. Aksi halde bağımlılıktan kurtulmak çok da mümkün olmayabilir. En azından bu süreci desteklemesi için tercih edilen elektronik sigaranın çok da bir işlevi kalmamış olur. Bu sebeple bu detaya dikkat etmeli, kontrollü bir şekilde likit seçimlerinizi yapmalısınız. Elektronik Sigara ve Likitleri , kullanım süresi uzadıkça zararları da artan bir alışkanlığı sonlandırma maksadı ile kullanılan bir araçtır ve orijinal ürünlerin tercih edilmesi ve kaliteli likitlerin seçilmesi ile faydalı olabilir. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN