Yeni Nesil Elektronik Sigara

Yeni Nesil Elektronik Sigara


Yeni Nesil Elektronik Sigara
Günümüzde sigara kullanıcılarının sayısı oldukça fazladır ve yaş ortalaması 8 – 10 yaşlara kadar düşmüştür. Fakat insanlar sigara hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değillerdir. Sigaranın zararları hakkında sosyal kuruluşlar bilgilendirme yapsalar da insanlar bunlara aldırış etmezler. Bunun için sigara kullananların sayısı gittikçe artmaktadır. Günümüz tıp dalında bu duruma karşı birçok arayış içerisine girmişlerdir. İnsanların sigarayı bırakmaları için birçok ilaç üretilmiş fakat sigara kullanıcıları bu ilaçları yanlış kullanmışlar ve faydalarını görememişlerdir. Artık yeni nesil sigara olarak adlandırılan elektronik sigara, sigarayı bırakmada zorlananlara karşı üretilmiş bir cihazdır. Bu elektronik sigara 300 sigara kullanıcısının üzerinde denenmiş ve % 90 oranında başarılı olmuştur. Gün geçtikçe elektronik sigara daha da yaygınlaşmış ve gelişmiştir. Bu sigara günümüzde en çok İngiltere de kullanılmaktadır. Bu elektronik sigaranın üretilmesindeki tek amaç normal sigara kullanıcılarının sigarayı bırakmalarına yardımcı olmaktır. Normal sigara kullanıcılarının sigaradan birçok şikâyeti bulunmaktadır. Bu elektronik sigara sayesinde bu şikâyetler sona erecektir. Elektronik sigara size ve çevrenize normal sigaraya nispeten daha az zararlıdır. 
Elektronik Sigaranın Farkları
Elektronik sigara normal sigaraya göre birçok farkı bulunmaktadır. Bu sigara sizlere ve çevrenizdekilere daha az zarar verir ve çevrenizden almış olduğunuz şikâyetler bitecektir. Sizlerde sigara paketi almaktan bıktıysanız ve çevrenizden aldığınız tepkilerden kurtulmak istiyorsanız elektronik sigara kullanabilirsiniz. Normal sigara etrafa yaydığı duman içerisinde karbonmonoksit bulunmaktadır. Elektronik sigara duman yerine buhar çıkarttığı için ve bu buhar içerisinde karbonmonoksit bulundurmadığından çevrenizdekilere rahatsızlık ve zarar vermez.
Sigaranın Sağlığa Zararları
Sigara geçmişten günümüze gelen ve en çok tercih edilen zararlı maddedir. Sigara sağlığa zararı olduğu gibi maddi zararları da bulunmaktadır. Araştırmalara göre sigara kullanıcılarını birçoğu paralarının hepsini sigaraya vermektedirler. Sigara kullanıcılarını yaş ortalaması küçük yaşlara kadar düşmüştür. Sigara kullanıcıları erken yaşta ölmekte ya da ölümcül hastalıklara yakalanmaktadırlar. Bu hastalıklar ilk başlarda küçük hastalıklarla başlar ve gittikçe artarak ölümcül hastalıklara dönüşür. Bu ölümcül hastalıklar sonrasında sigara kullanıcıları yatağa düşmekte ve hastanelerde makinelere bağlı olarak yaşamaktadırlar.
 Elektronik Sigaranın Faydaları
Elektronik sigara normal sigaraya nispeten daha az zararlıdır ve hatta faydaları vardır. Bu faydalar arasında en önemli olan siz sigara kullanıcılarına sigarayı bırakmanızda yardımcı olmasıdır. Sizler artık sigara zararlarından kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız elektronik sigara kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu elektronik sigara sayesinde çevrenizden alacağınız tepkiler azalacaktır. Normal sigara içiciler birçok maddi sıkıntıyla karşılaşmaktadırlar. Elektronik sigara sayesinde bu maddi sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Çünkü elektronik sigara fiyatları oldukça uygundur. Bu fiyat elektronik sigaraların çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Bazı firmalar özel istek üzerine farklı çeşitlerde çıkartmaktadır ve bunların fiyatları oldukça uygundur. Normal bir sigara kullanıcısının sigaraya vermiş olduğu parayı yıllık olarak hesaplarsak ve elektronik sigaranın yıllık ücretini hesapladığımızda bu ücret normal sigaranın 4 de biridir. Buda sizlere birçok fayda sağlamaktadır. Elektronik sigara çevreye zarar vermez çünkü duman yerine çıkarttığı buhar karbonmonoksit yaymaz.
. Bu sayede çevrenizde pasif içiciler azalmaktadır. İçerisinde kanserojen madde bulunmamaktadır. Bunun için sizlerin ve çevrenizdekilerin zarar görme olasılığı azalır. Elektronik sigara sayesinde sağlıklı bir yaşama kavuşur ve ölümcül hastalıklara yakalanma oranını azaltabilirsiniz. Ateş ve köz kullanılmadığı için yangın çıkarma olasılığı yoktur. Elektronik sigara etrafınızdakileri rahatsız eden bir koku yaymaz çünkü içerisinde bulunan sıvılara isteğe bağlı aroma ekleyebilirsiniz. Elektronik sigara kalem şeklinde olanları da bulunmaktadır ve bu şekilde şık bir görünüme sahiptir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN