Elektronik Sigaraya Neden Başlanır

Elektronik Sigaraya Neden Başlanır

Hepimizin bildiği tütün bağımlılığı çağımızda hat safhadadır. Yapılan bazı araştırmalara göre başlama yaşı on dört on beşlere kadar düştüğü sonucu çıkmaktadır. Erken yaşta başlanan tütün bağımlılığı bir süre sonra sigara kullanan kişiler ve hatta pasif içicilerde bile sağlık sorunları yaratmakta.  Sigara tiryakisi olan bir kişinin yaşam kalitesi düşmeye başlar. Sağlık sorunu ile karşılaşan kişiler tam bu nokta da sigara bağımlılığından kurtulma yolları aramaya başlıyor. Elektronik sigara da bu bırakma evresinde devreye giriyor. Aslında tam olarak sigara olmayan bu sigara simülatörleri bazı alışkanlıkları simüle ederek nikotin bağımlılığından kurtulmak için destek sağlıyor.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır
Elektronik sigara üç ana parçadan oluşur, bu parçalar pil, atomizer, kartuş şeklindedir. Elektronik Sigaranın Çalışma mantığı hava çekildiğinde devreye giren atomizer adı verilen ısıtıcı ile kartuş da bulunan likit karışımı buhara çevirme şeklindedir. Kartuş içerisinde su, alkolit sıvı, esans tatlandırıcı için aromatik bitkisel gliserin ve eser miktar nikotin bulunmaktadır. Nikotin derecesine göre farklı kartuşlar tercih edebilirsiniz. Bu kartuşların içeriği tütün mamullerinin bulundurduğu zararları içermediği gibi duman oluşturmadığından dolayı karbon monoksit de oluşmaz. Unutulmaması gereken nikotin oranının giderek azaltılması ve sıfıra indirilmesidir. Elektronik sigarada ki asıl amaç tütün ürünlerini benzer şekilde simüle ederek kişinin bu bağımlılıktan zaman içerisinde ihtiyaç duymayacağı düzeye indirip tamamen bırakmasını sağlamak olduğu unutulmamalı ve buna uygun şekilde kullanılmalıdır. Uygunsuz şekilde aşırı kullanım sağlık sorunlarına yol açabilir. Bunun haricinde  Elektronik sigara ile sigara bırakmak ta her hangi bir sakınca yoktur.

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Elektronik sigara alırken ilk öncelikle markaları araştırmalı güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Piyasada oldukça çok Elektronik sigara markası ve bunların benzeri çok da sağlam olmayan ürünler dolaşmakta. Siz internet üzerinden araştırma yaparken mutlaka ürün hakkında diğer sitelerde yapılan yorumları okuyun ve size en uygun olan ürünü seçin. Seçenekler oldukça çok fiyat olarak ta başlangıç kitlerini oldukça uygun fiyatlara almanız da mümkün. Her ne kadar piyasa da çok ürün olsa da siz bilindik markaları tercih etmeye çalışın . Çünkü ürünü aldıktan sonra pili, şarj aleti, atomizer ve kartuşları tekar almak istediğinizde piyasada devamlılığı olan ürünler sizin avantajınıza olacaktır.

En İyi Elektronik sigaralar
Piyasada en çok bilinen markalardan bazıları  Dekang, Natura, Halo, Joyetech sayılabilir. Bu ürünlerin yedek parça aksesuar ve likit kartuşlarına hemen hemen tüm internet sitelerinden online olarak alabilir yada elektronik sigara ve ürünlerini satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Elektronik sigara alırken fiyat performans oranı göz önünde bulundurulmalı. Unutmayın “Ucuz etin yahnisi pek olur”  sözünü mutlaka aklımızın bir köşesine yazalım. Ucuz bir ürün aldıktan birkaç gün sonra bozulan bir ürün fayda sağlamaktan öte sinir bozukluğu da cabası olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN