Elektronik Sigara ile Normal Sigara Arasındaki Fark Nedir ?

Elektronik Sigara Nedir?
Sigara toplumun damarlarına işlemeyi başarmış olan, belki bırakması en zor olan zararlı alışkanlıkların başında yer almaktadır. İçerik bakımından oldukça sakıncalı olan sigara zaman içerisinde bırakılması mümkün olan bir üründür. Elektronik sigara kullanımı sigarayı bırakmak isteyen kişilerin başvurabileceği ürünlerden birisidir. Özellikle duman olarak çevreye kirlilik vermemesinden ve de içerisinde nikotin bulunmamasından dolayı zarar verme oranı sigaraya nazaran oldukça az olan elektronik sigara uzun zamandır sigara içen tiryakilerin dahi beğenerek kullanmaya başladığı ürünler arasında yer almaya başlamıştır. Özellikle çevreden olumsuz tepkiler almamak adına dumanı ile insanları rahatsız etmemek adına kullanılması oldukça mantıklı olan bir üründür elektronik sigara. Her ortamda kullanılabilme özelliğine sahip olan bu sigara özellikle kapalı alanlarda kullanıcıların çok işine yarayan ürünlerden birisidir. Kapalı alanda var olan sigara içme yasağı kapsamında bulunmayan bu ürünler herhangi bir yaptırımla karşılaşmanıza neden olmaz. Özellikle her zaman kullanabilirsiniz.

Fiyatta Daha Ucuz Elektronik Sigara
Günlük paket bakımından sigara içenler bilir ki her gün ortalama 8 lira verilmektedir. Bu da senelik ya da aylık bazla düşünüldüğünde oldukça büyük pahalara neden olmaktadır. Elektronik sigara normal sigaraya nazaran oldukça ucuz olmakta ve de cepleri rahatlatmaktadır. Elektronik sigara her anlamda bireylerin hayatına verilen zararı minimuma indirilmesini sağlamaktadır. Elektronik sigara kullanıcıları bu durumu doğrulamakta ve de normal sigara kullananlara bu sigarayı önermektedir. Eksileri oldukça az olan elektronik sigara, normal sigaraya nazaran daha tercih edilebilir bir seçenektir. Sigarayı bırakmak isteyen kullanıcıların mutlaka başvurması gereken bir üründür. Fiyatı ilk seferde fazla gelse de senelik ya da aylık olarak düşünüldüğünde bütçenize eskiye nazaran daha da katkı sağlar. Elbette sigaranın her türlüsü zararlıdır ancak bu alışkanlığınızdan vazgeçemiyorsanız şayet bu seçeneğe kolaylıkla başvurabilirsiniz. İçerisinde nikotin bulunmaz. Duman olarak içerisinde bulunan sıvının buharından yararlanır ve duman çevredeki insanları rahatsız etmeyecek şekildedir. Formu da kalem şeklinde olduğundan taşınması oldukça kolaydır. Sigara kişide alışkanlık yaratan maddeleri ihtiva ettiğinden vazgeçilmezdir ve elektronik sigara da az da olsa bu maddelerden içerir. hem ekonomik hem de sağlık açısından daha az zarar görmek isteyen bir kişi bu sigara türüne mutlaka başvurmalıdır. Erişmek oldukça kolaydır ve de sigarayı bırakmak adına kendine iyilik yapmak isteyen kişiler ufak bir adım olarak elektronik sigara kullanmaya başlayabilirler. Elektronik sigara ile sigara bırakmanın en güzel yanı ise sizi kötü hissettirmeden sigaradan uzaklaştırması olacaktır.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara
Sigara denilince akla gelen ilk kavram kağıt içerisine sarılmış tütün ve de paket içerinde bulunan 20 adet şeklinde sıralanmış sigaralardır. Bu sigara tek kullanımlık olarak bilinir. Tütün içilmesi halinde vücutta pek çok tahribata neden olur. Uzun vadede zarara yol açar. Elektronik sigara yapı bakımından normal sigara formuna benzese de içerik ve ayrıntıda tamamen farklılık arz eder. İçerisinde bulunan elektronik bir sistem ile sıvı dolu tüpün yerleştirilmesi ile ortaya çıkar. İçerisinde bulunan sıvının buharlaşması mantığı ile çalışan bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere sigara uzun vadede kişide nikotin krizlerine neden olur. Yani bu krizin meydana gelmesi için uzun süre sigaradan uzak durulması gerekir. Şayet sizler de sigarayı bırakmak istiyorsanız başvuracağınız en makul yöntem elektronik sigara kullanımıdır. Elektronik sigara kullanımı beyninizde meydana gelen nikotin arzusunu bastırır. Bu sayede daha az zararla sigarayı bırakmaya başlayabilirsiniz. Sigarayı bırakmak uzun yaşamın kapısını aralar. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN