Elektronik Sigara Sıvıları ve E Likitler

Elektronik Sigara Kullanımları
Sigara günümüzde oldukça fazla tüketilen ve zamanla insanı zehirleyip ölümcül hastalıklara neden olan bir madde olmaktadır. Sigara yüzünden dünya üzerinde hayatını erken yaşta kaybeden birçok insan bulunmaktadır.Sigara içerisinde birçok zehirli madde bulunmaktadır; Temizlik malzemesi olarak kullanılan amonyak, oje temizlemede kullanılan aseton, arsenik, bütan, kadmiyum pil yapımında kullanılmaktadır, siyanür, kurşun, polonyum ve katran gibi 4000 daha zehir kullanılmaktadır.
Sigarada Kullanılan Zehirlerin Zararları
Bu zehirler nedeniyle birçok kişi yavaş yavaş hayatını kaybetmektedir. Bu duruma bir son vermek için elektronik sigara üretilmektedir. Elektronik sigara içerisinde yalnızca çok az miktarda nikotin bulunmaktadır, bu da kişinin günlük nikotin ihtiyacını karşılayarak sigara içmesini önlemek amacıyla kullanılmaktadır.Bu gibi nedenlerden dolayı elektronik sigara daha fazla tercih edilmesi gerekmektedir. Elektronik sigara kişiye yavaş yavaş sigara içmeme hissi verecektir. Bu hissi vermesinin sebebi ise içerisinde çok farklı aromaların bulunması olmaktadır.
Elektronik Sigara Özellikleri
Kavunlu, karpuzlu, üzümlü, elmalı gibi aromaları bulunmaktadır. Bu aromalar kişiye sigarayı bırakma hissi vermektedir ve kişinin ağzında normal sigarada kalan tat kalmamaktadır. Normal sigara içildikten sonra içen kişinin ağzında bir koku kalmaktadır ve bu koku kişinin etrafındaki insanları rahatsız etmektedir. Fakat elektronik sigara kullanan kişilerin ağzında böyle bir koku kalmamaktadır.
Bu özelliği açısından da oldukça yararlı olmaktadır. Elektronik sigaranın üretim yeri İtalya olmaktadır. İtalya’da üretilerek Dünyaya yayılmaktadır. Bütün ülkelere nazaran İngiltere’de daha yaygın olarak kullanılmaktadır.
Elektronik sigara gerçek sigara fiyatları ile karşılaştırıldığı takdirde elektronik sigara fiyat olarak daha uygun olmaktadır. Bu nedenle de daha çok tercih edilmektedir. Normal sigaraya her gün para verildiğini düşünürsek elektronik sigaraya bir defa para verilecek ve sigarayı bırakana kadar bir daha para verilmeyecektir. Yalnızca tüpü içi masraf olacak o da normal sigaradan daha uygun olmaktadır.
Elektronik Sigara Kullanım Özellikleri
Elektronik sigara alınırken dikkat edilmesi bazı unsurlar bulunmaktadır. Elektronik sigara likit satan marka bilindik ve güvenilir bir marka olması gerekmektedir. Bu markalar ise DekangNaturaHalo ve Joyetech olmaktadır. Bu markalardan seçim yaparken ise müşteri hizmetlerine dikkat etmek, araştırmak gerekmektedir. Müşteri hizmetleri markanın kalitesini ortaya koymaktadır, bu nedenle dikkat etmek gerekli olmaktadır.
Elektronik sigaranın fiziksel özelliklerini kontrol etmek gerekmektedir. Şekli, dokusu ve yapısı uygun olması gerekmektedir. Elektronik sigarayı kullanmadan önce prospektüsünü okumak gerekmektedir. Yanlış bir kullanış sağlanmaması için bu gerekli olmaktadır.
Bu gibi unsurlar ile doğru kullanmak gerekmektedir. Elektronik sigarayı hamileler ve kalp hastaları gibi normal sigarayı da kullanmaları yasak olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Normal sigaraya nazaran elektronik sigaranın zararları bu kişilere daha fazla etki edecektir. Bu nedenle bu kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Bu şekilde kişilere veren zararlarından kurtulmuş olmaktadır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN