Yeni Nesil Sigaraların Farkı E Sigara Nedir

Yeni Nesil Sigara
Geçmişten beri insanların en çok tercih ettikleri zararlı madde sigara olmuştur. Sigara hem sağlık açısından hem de maddi açıdan oldukça zararlı bir alışkanlıktır. Öyle ki satışı yapılmakta olan en ucuz sigara yedi lira gibi büyük bir miktara satılmaktadır. Bunun yanı sıra bir sigara tiryakisinin günde iki paket sigara içtiği varsayılırsa ay sonunda neredeyse bütün parasını sigaraya verdiği söylenir. Sigara kolayca bırakılan bir alışkanlık olmadığı için sigarayı bırakmaya çalışmak çoğu zaman vakit kaybından farksız olmaktadır. Eğer sizler de bu durumdaysanız, sigarayı bırakmak isteyip bırakamıyorsanız en azından daha uygun fiyata içebileceğiniz elektronik sigaralara yönelebilirsiniz. Elektronik sigaralar sayesinde sigaraya verdiğiniz para oldukça azalacaktır. Öyle ki bir elektronik sigara normal sigara ile kıyaslanırsa yaklaşık olarak dörtte biri gibi bir fiyat ortaya çıkar. Bu da aya, seneye vurulduğunda bu anlamda ne kadar büyük bir ekonomik başarı yakalayacağınızı görebilirsiniz.
Elektronik Sigara Nedir?
Elektronik sigara, sigara içen kişilere tıpkı normal sigaralar gibi nikotin sağlayan, sadece normal sigaranın elektronik versiyonu olan ve bunun yanı sıra da sigaraya göre daha hesaplı olan yeni nesil sigaradır. Sizler de sigara paketi almaktan sıkıldıysanız ve artık bir ekonomik adım atarak sigarayı bırakmak istiyorsanız elektronik sigara kullanabilirsiniz. Elektronik sigarada normal sigarada olduğu gibi duman yoktur. Bunun yerini özel bir sıvının buharı tutar. Bu buharın içinde çeşitli maddeler vardır. Bu maddeler de nikotinin yerini karşılar. Elektronik sigaranın en temel amacı sigara alışkanlığını yok etmektir. Normal olarak sigara tüketen birisi elektronik sigara kullanmaya başladığında artık normal sigara içemez hale gelir. Bu da sigara bırakmak için atılacak adımlar arasında en temel olanıdır. Sigara içmek genel olarak zararlıdır. Kimse elektronik sigaranın da tam olarak zararsız olduğunu söyleyemez. Zaten elektronik sigaranın içinde normal sigaranın içinde olan maddeleri karşılayan maddeler olmasa kimse bu sigarayı tüketmez. Bu nedenle elektronik sigara da diğeri kadar olmasa da zararlıdır. Fakat sigarayı ciddi anlamda bırakmayı düşünen biri için kullanılması ideal olabilir. Bu sigarayı kullandığınızda sigara isteğiniz azalır ve zamanla içmeme fikri sizleri dürter. Elektronik sigara alarak başladığınız sigarayı bırakma fikri bir bakmışsınız gerçek olur ve sigarayı gerçekten bırakırsınız.
Sigara ve Elektronik Sigara Farkları
Sigara normal olarak bir ince kâğıda sarılan tütünden elde edilir ve paketler şeklinde satılır. Bunun yanı sıra kâğıt ve tütünün toplu halde satıldığı da görülür. Fakat tütün içmek sigara içmekten çok daha zararlıdır. Elektronik sigara ise sigaraya benzeyen bir aksamla, elektronik bir devreye sahip olan ve içerisine takılan sıvı dolu tüpü buharlaştıran kalem şeklinde bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde sigarayı bırakmak isteyen kişiler sigaradan uzak kaldıklarında nikotin krizine girmezler. Çünkü buharlaştırılan sıvının içinde de nikotin ve diğer maddeler vardır. Bu maddeler kişilerin sigarayı bırakma aşamasına girmesini sağlar. Direkt olarak sigarayı bırakmak oldukça zor, hatta imkânsızdır. Bir anda sigara paketini kırıp sigarayı bırakacağını söyleyen birçok kişi bu söylediğini yerine getiremez. Çünkü bu maddeye alışan vücut alışmış olduğu maddenin vücuda girmemesini yadırgar. Bu nedenle yapılması gereken şey azaltarak sigara bırakmaya çalışmak olmalıdır. Öyle ki azalttığınız sigara miktarı bir de bakmışsınız ki günde bir ya da iki sigaraya düşer. Bu aşamadan sonra sigarayı bırakmak çok daha kolay olacaktır. Sigarayı bıraktığınızda hayatınıza daha sağlıklı ve kaliteli olarak devam edebilirsiniz. Bu da uzunca seneler yaşamanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN