Elektronik Sigara Kullanımı Nasıl ?

Elektronik Sigara Kullanımı Nasıl ?

Sigara günümüzde oldukça fazla tüketilen ve zamanla insanı zehirleyip ölümcül hastalıklara neden olan bir madde olmaktadır. Sigara yüzünden dünya üzerinde hayatını erken yaşta kaybeden birçok insan bulunmaktadır. Bu insanlar sigara nedeniyle hayatlarına erken yaşta son vermişlerdir. Bu insanların yerinde olmamak için sigara içiyorsanız bırakmalı, bırakamıyorsanız ise elektronik sigarakullanalısınız. En azından gerçek sigaraya göre daha az zararlı olmaktadır.
Sigaranın içerisinde birçok zararlı madde bulunmaktadır. Bu zararlı maddelerin arasında fare zehri bile bulunmaktadır. Bu nedenle sigara içmek oldukça zararlı olmaktadır. Sigara içmeye bir son vermek için elektronik sigara kullanılabilmektedir.
Elektronik Sigara Özellikleri
Elektronik sigara içerisinde sigarayı bırakmaya yardımcı olması için yok denecek kadar az nikotin bulunmaktadır. Bu nikotinin de insan sağlığına bir zararı bulunmamaktadır. Katran gibi kanserojen hiçbir madde kullanılmamaktadır.
Ateşi olmadığı için yangın tehlikesi olmamaktadır, bu nedenle rahat rahat hareket etmek mümkün olmaktadır. Dumanı taklit etmektedir. Ve psikolojik olarak sigara hissi vermektedir. Bu nedenle sigarayı bırakmaya yardımcı olmaktadır. Kokusu olmadığından dolayı pasif içiciliğe sebep olmamaktadır.
Elektronik sigaranın içerisinde bir adet tüp bulunmaktadır, bu tüp kişiyi uzun süre idare etmektedir. Tüpler oldukça uygun fiyatlarda satılmaktadır. Bu nedenle normal sigaraya nazaran daha az maliyet tutmaktadır. Normal sigara gibi sürekli bir alım söz konusu olmamaktadır.
Elektronik Sigara Kullanım Yöntemleri
Elektronik sigara, normal sigaranın içilmediği yerlerde bile içilebilmektedir. Duman olmaması nedeni ile kimseyi rahatsız etmemektedir. Elektronik sigaranın birkaç belli markası bulunmaktadır. Bu markalar, Dekang, Natura, Halo ve Joyetech  vb olmaktadır. Bu markalar ile orijinal elektronik sigara almak mümkün olmaktadır. Şık tasarımları ile normal sigarayı aratmayan elektronik sigara hem normal sigara kadar zararlı değildir hem de daha az maliyetli olmaktadır. Bu nedenle elektronik sigara fiyat konusunda oldukça esnek yapıya sahip olmaktadır.
Natura elektronik sigara likiti İtalya’da Hexocell laboratuvarında üretilmektedir ve en fazla İngiltere’de tüketilmektedir. Karpuz, kavun, üzüm ve toro  rouge gibi aromalar verilmektedir. Bu şekilde kullananların daha fazla hoşuna gitmektedir. Elektronik sigara normal sigaranın bıraktığı kötü tadı ağızda bırakmamaktadır. Bu nedenle de daha fazla tercih edilmektedir.
Elektronik Sigara Kullanımı
Dijtal sigara kullanımı günümüzde giderek artış göstermektedir. Bunun sebebi de sigarayı bırakmak isteyen kişi sayısı artmakta olmasıdır. Her ne kadar tam anlamıyla sigaranın verdiği hazzı vermiyor olsa dahi sigara ihtiyacını karşılamaktadır. Bu nedenle de insanları daha fazla zehirlenmekten kurtarmaktadır. Yine elektronik sigara çeşitleri de bulunmaktadır.
E-esigara , kutu içerisinde kullanım prospektüsü bulunmaktadır. Bu nedenle kullanım hataları en aza indirilmektedir. Elektronik sigarayı, normal sigarayı kullanmaması gereken kişilerin de kullanması sakıncalı olmaktadır. Hamileler ve kalp hastaları gibi normal sigarayı kullanmaması gereken kişiler, elektronik sigaradan da uzak durmaları gerekmektedir. Hamilelerde de yine bebeklerine zarar verebilmektedir. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN