Artan Elektronik Sigara Alımı

Artan Elektronik Sigara Alımı
Zamanında bu ülkede sigara 2 – 3 liraya satılmaktaydı. Bu çok zaman değil 10 – 15 sene evveldi. Yeni gelen zamlarla sigara paket başı bir buçuk lira zam almış. Artan dolar, güvensiz ekonomi, sınır ötesi harekât derken ülke ekonomisi kötü bir gidişattadır. Tabi bize bunun getirileri olacaktır. İşte onlardan biri de bu zamlardır.

Sigara Bağımlıları
Sigara tiryakileri keyif için sigara içmezler, onlar için sigara yaşamak için gerekli bir ihtiyaçtır. Durum ne kadar böyle de olsa sigara tiryakileri de bıkmış durumdadır. Sebebi önceden yılda bir kere gelen 25 – 50 kuruş zamlar, günümüzde yılda 1 lirayı geçmiş durumdadır. Hal böyle olunca insanlarda alternatif yolları araştırmaktadır. Alternatif yollarda kaçak sigara, elektronik sigara veya sigarayı tümden bırakmaktır. Kaçak sigara kullanmak bazı tütün türleri için terör örgütüne destek vermek demektir. Diğer tütün türleri ise piyasa da çok bulunmamaktadır. 2 – 3 sene evvel bir patlayıp sönen ve şu anda da bir patlama yaşayan elektronik sigara satışı insanlarımızın hangi alternatifi tercih ettiğini bize açıklamaktadır.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigara bir nevi buharlaştırıcıdır. İçinize elektronik sigara buharı çekmenizi sağlar. Ağzınıza koyduğunuz bölümde hava sensörü bulunmaktadır. Ve siz çektiğinizde hava sensörü devreye girer, devreye girmesi ile anında güç açılır. Gücün açılması sonucu cihazın ‘atomizer’ adı verilen kısmındaki yüksek frekanslı titreştirici etkinleşir. Bu bölümde bulunan genelde tgusten – wolfram teli ısınır ve alkaloit sıvısını buharlaştırır. Oluşan buhar hava ile etkileşime girer. Kartuşun iç kısmındaki alkaloit sıvısının içinde nikotin, esans, tütün çiçeği, su, etanol, propilen glikol bulunmaktadır. Bu karışım kanserojen madde içermemektedir. Cihaz tütün ürünlerinde bulunan kanserojenleri bulundurmamaktadır. Sigara tiryakiliğinize göre seçtiğiniz kartuş değişmektedir. Kartuş içindeki nikotin miktarı değişmektedir. Böylece zamanla sıfır nikotinli sigara içimine başlayabilirsiniz. İlk kullanmaya başladığınızda sigara değiştirmiş gibi bir durum olmaktadır. Genelde sigaranızı yumuşatmış gibi olursunuz. Tabi günümüzde görülmediği için bir zararı var mı yok mu bilmemekteyiz. İlerleyen yıllarda elektronik sigara kullanımından rahatsızlık görmedikçe bu konu da araştırılmaz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN