Elektronik Sigara Cihazları

Elektronik Sigara Cihazları
Elektronik sigara cihazları ilk olarak nikotinli olarak ortaya çıkarılmıştır. Zamanla içerisindeki nikotin miktarı kullanan kişi tarafından belirlenmesi sağlanılıştır. Bunun nedeni ise sigaranın doğurduğu zararını en aza indirmeyi sağlamaktır. Ancak hemen hemen herkesin bildiği gibi sigaranın bırakılamama nedeni ise içerisindeki nikotinden ziyade psikolojiktir. Yani fiziksel etkisinin yanı sıra sigara psikolojik nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Öyle ki elektronik sigara da bu psikolojik nedenden dolayı sigarayı bırakamayanların bırakılması için sıfır nikotinli olarak da kullanılma özelliğine sahiptir.

Elektronik Sigaraya Dair Bilinesi Gereken Bazı Unsurlar
Propilen glikol barındıran elektronik sigaralar bu içerdiği maddeyi buharlaştırarak ortaya bir kimyasal çıkarmaktadır. Propilen ısındıktan sonra kanserojen etki oluşturur. Dumansız bir sigara özelliği taşıdığı için pasif içicilere dumanla rahatsızlık vermemektedir. Elektronik sigaralar sensör arızasının dışından pek arıza çıkarmamaktadır. Bu sensör arızasının ana nedeni ise sürekli çalışıp fazla ısınmasıdır.
Elektronik Sigara Ücretleri
Elektronik sigara ücretleri sahip olduğu modele ve markasına göre farklılık göstermektedir. Bilhassa sigarayı bırakmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen elektronik sigaralar normal sigaradan farklı olarak biraz daha fazla bir miktar ile satılmaktadır. Görünüşü ve özellikleri bakımından bir cihaz özelliği taşıyan elektronik sigaralar harici olarak pil ve dolum likitleri ile çalışmaktadır. Cihaza dâhil olmayan bu pil ve dolum likitleri bazen birlikte de satılmaktadır. Satışı genel itibari ile online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilmektedir.  
Elektronik Sigara Atomizeri Nedir?
Elektronik sigara atomizeri sigarada bulunan bir püskürtücü özelliği taşıyan parçadır. Elektronik sigaranın bir kısmı olan bu parça içerisine aldığı dolu likitlerini buharlaştırmakta ve bu şekilde kullanıma hazır hale getirmektedir.

Elektronik Sigara Cihazlarının Renkleri
·         Parlak gümüş
·         Bordo
·         Gold
·         Pembe
·         Gümüş
·         Şeffaf
·         Kırmızı
·         Bronz
·         Siyah
·         Ahşap
·         Beyaz
·         Gri
Elektronik Sigara Modelleri
Elektronik sigara ya da e – sigaranın farklı farklı birçok modeli bulunaktadır. Elektronik sigaranın kullanılmakta olan en yaygın modeli ise şunlardır: Ego – C, Ego – T ve Ego – W vb. gibi markalar bulunmaktadır.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN