Elektronik Sigara İle Sigara Bırakma

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakma
Gündelik hayatın sinir, stres ve telaşından uzaklaşmak için kişiler bazen sigaraya yönelmektedir. Son zamanlarda büyük bir artış gösteren sigara eğilimi için ortaya 1960 civarına dayanan elektronik sigaralar geliştirilmiştir. Elektronik sigara ile kişinin normal sigaradan vazgeçmesi ve zamanla bırakması gözetilmiştir. Normal sigarada bulunan nikotin elektronik sigarada da bulunmaktadır ancak farklı olarak bu nikotin miktarı elektronik sigaralarda ayarda ayarlanabilir olmasıdır. Kişi normal sigaradaki nikotin oranı ile elektronik sigaraya başlayarak git gide bu nikotini düşürebilmektedir. Fakat içerisinde kimyasal bulunduğu unutulmamalıdır.

Elektronik Dolum Likit Orijinalliğine Dikkat
Elektronik dolum likitleri elektronik cihazlar için üretilmiş akışkan sıvılardır. Bu dolum likitleri aromatik yapıya sahiptir. Sigaranın güzel kokmasını sağlamaktadır. Orijinal likitler üzerindeki bandrolden, akışkan özelliğinden, kutusundan ve markasından kolaylıkla anlaşılmaktadır.
Elektronik Sigara Likitlerinin Yoğunlukları
Elektronik sigara likitleri kişinin tercihine göre farklı yoğunluklara sahiptir. Bu yoğunluklar 3 mg, 6 mg, 9 mg, 11 mg, 12 mg ve 18 mg olarak değişmektedir. Yoğunluklar elektronik tadında da farklılık göstermektedir. Bu nedenle dikkatli seçilmelidir.

Elektronik Sigara Aromaları
Elektronik sigara aromaları hem bitkisel özlerden hem de meyve özlerinden yapılmaktadır. Sigara aromaları farklı marka, yoğunluk ve özlere sahip olarak piyasada satılmaktadır. Kayısılı, şeftalili, muzlu, çilekli ve elmalı vb. gibi aromalara sahiptir. Ayrıca elektronik sigaraların kullanıldığı cihazların renkleri de aromalar gibi oldukça farklılık göstermektedir. Gerek baylar ve gerek ise bayanlar için mavi, pembe, kırmızı, sarı, şeffaf ve gri vb. gibi renkleri bulunmaktadır.

Elektronik Sigaranın İçerisinde Hangi Maddeler Bulunur?
Elektronik sigaranın içerisindeki maddeler arasında nikotin, propilen glikol, bitkisel gliserin, saf su ve doğal aroma bulunmaktadır. Bu aromalar yoğunluklarına göre farklılık göstermektedir.
Likit MG Ve Likit ML Ne Demek?

Likit mg dolum likiti bir oran çeşididir. Likiti yoğun ve katı tercih edenler için üretilmiş olan en yoğundan en düşük orana kadar bunu kendi ayarlayabilmektedir. Bir çeşit sıvının sertliğini ayarlanması için düşünüş bir özelliktir. Likit ml ise sıvı ölçüdür. Likit sıvısının miktarını göstermektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN