Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmak İçin Yeterli Midir?

Sigarayı Bırakmanın Zorlukları Nelerdir?
Sigara ne yazık ki birçok kişinin hayatına girmiş bulunmaktadır. Ancak gün geçtikçe sigara kullanıcıları için hep kötü haberler gelmektedir. Kapalı alanların yasağı, artık gerçekten abartılmış sigara zamları, sağlığımıza zararları gibi konular insanların sigarayı içerken keyfinden çok bu gibi sorunları düşünmesine sebep olmaktadır. Bu da bazı insanları hem sağlığını hem de cebini düşünerek sigarayı bırakmayı düşünmeye itmektedir. Peki sigarayı bırakmak kolay mı? Ne yazık ki hiçbir bağımlılığı bırakmak kolay değildir. Lakin imkansız da değildir.
Sigarayı bırakmak için tıp sektörünün bizlere sunduğu birçok imkan vardır. Bunlar nikotin bantları, nikotin sakızları, çeşitli haplar vb. şeylerle sigarayı bırakabilmemiz için bize yardımcı olmaya çalışabilirler. Evet bu ilaçlar nikotin isteğinizi kesebilirler lakin bendenizin ve birçok kişinin asıl bağımlılığı nikotinden ziyade ağız ve duman alışkanlığıdır. Bu tedavi yöntemleri ne yazık ki bizlere bu iki alışkanlık konusunda yardım edememektedir. Bir diğer yöntem olan elektronik sigara ise bu iki alışkanlığı karşılamaktadır.

Elektronik Sigara İşe Yarıyor Mu?
Elektronik sigaranın likitinin içinde gıda aroması, gliserin ve sıvı nikotin bulunur. Nikotini görünce hemen zararlı mı diye düşündüğünüzü biliyorum. Evet zararlıdır. Ama normal bir sigaraya kıyasla hatta ve hatta gün içerisinde aşırı tükettiğiniz şeker miktarına kıyasla elektronik sigaranın içindeki nikotin çok çok masumdur. Zaten kesin olarak belirlenmiş bir zararı bulunmamakla beraber olsa idi birçok tütün firması tarafından halka söyleneceğini düşünüyorum.

Elektronik sigara duman bağımlılığını dindirebilir. Sigaranın o el alışkanlığı olmuş kısmında sizlere yardımcı olabilir. Uzun süreli kullanmanızı elbet tavsiye etmiyoruz. Sigarayı tamamen bırakana kadar ki geçen sürede normal sigara kullanacağınıza elektronik sigara kullanmanız daha iyi olacaktır. Elektronik sigaranın zararları ve fiyatı açısından baktığımızda her türlü normal sigaradan daha avantajlıdır. Deneyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Her türlü bu lanet bağımlılıktan daha iyi olacaktır. Üstelik çeşitli likitlerle farklı aromalarda elektronik sigarayı içebilirsiniz. Hem sigaranın pis kokusu olmayacak hem de ağzınızda ki o keskin tütün kokusu olmayacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN